مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی گفت: طی یک ماه گذشته ۱۲ سایت توسعه شبکه تلفن و اینترنت پرسرعت همراه در روستاهای این استان راه‌اندازی شده است.

 مصطفی بهی از راه‌اندازی ۱۲ سایت جدید توسعه شبکه ملی اطلاعات در روستاهای استان خبر داد و افزود: با اجرای این تعداد سایت، ۲۱ روستای دیگر استان از پوشش اینترنت پرسرعت همراه بهره‌مند شده است.

وی بیان کرد: این سایت‌ها که شامل هفت مورد ارتقای سایت تلفن همراه به فناوری بالاتر و احداث پنج سایت جدید بوده، حدود هزار و ۷۰۰ خانوار استان را از خدمات مبتنی بر شبکه ملی اطلاعات بهره‌مند کرده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی گفت: با اجرای پنج سایت جدید ذکر شده، اهالی ۱۱ روستای استان علاوه بر اینترنت پرسرعت همراه از پوشش تلفن همراه نیز برخوردار شده‌اند.

وی اظهار داشت: این سایت‌ها از محل منابع اعتباری طرح توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با همکاری اپراتورهای ایرانسل و همراه اول اجرا شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی خرداد امسال اعلام کرد: ۶۳ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان از پوشش شبکه اینترنت پرسرعت بهره‌مند هستند و این میزان تا پایان سال جاری به ۸۵ تا ۹۰ درصد افزایش می‌یابد.

استان خراسان جنوبی با ۱۱ شهرستان حدود ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و ۴۱ درصد آن در روستاها سکونت دارند.