امام جمعه اهل سنت اسدیه گفت: دشمنان هیچ وقت خیر مسلمانان را نخواسته اند و نمی‌خواهند که ما مسلمانان با هم متحد باشیم.
مولوی سید احمد عبداللهی روز یکشنبه در همایش بزرگ “امت محمد (ص)” که با حضور استاندار خراسان جنوبی در شهرستان مرزی درمیان برگزار شد، افزود: جنایت‌هایی که امروز در دنیا انجام می‌شود به خاطر دوری از اخلاق پیامبر گرامی اسلام است.
🔹وی تأکید کرد: در چنین شرایطی اتحاد بین مسلمانان در جهان نعمت است که باید حفظ و تقویت شود.
🔹امام جمعه اهل سنت مرکز شهرستان درمیان گفت: با ولادت باسعادت پیامبر گرامی اسلام (ص) جهان منور و کشتی طوفان زده بشر به ساحل سعادت منتقل شد، پیامبر با نور خود جهان را منور کرد و از پیشانی بشر غبار ذلت را پاک و از پای بشر زنجیر اسارت و غلامی را باز کرد.
🔹به گفته وی؛ در شرایطی که جهان و جزیره العرب پر از شرک و بت پرستی بود با ولادت رسول الله جهان منور شد و یکی از اشتراکات مهم ما مسلمانان وجود پیامبر گرامی اسلام (ص) است.
🔹مولوی عبداللهی بیان کرد: پیامبر ما پریشانی، رنج و اختلاف را برای امت نمی‌خواست و توانست دو قبیله اوس و خزرج را با قلب رئوف خود در کنار هم قرار دهد.
🔹وی گفت: ما مسلمانان در جهان اسلام امکانات، نیروی انسانی، ثروث و منابع خدادادی زیادی داریم اما متأسفانه اخلاق نبوی در بین ما کم است و قساوت قلب، خونریزی و جنایت‌هایی که در بین مسلمانان انجام می‌شود به دلیل دوری از اخلاق پیامبر است.
🔹این عالم اهل سنت اظهار کرد: در یک ماه گذشته سه انفجار در کشور همسایه پاکستان داشتیم که در یکی از این حوادث تعداد زیادی از علمای اهل سنت کشته شدند،اینها دشمنان اسلام را خوشحال می‌کند و از طرفی قساوت قلب و دوری از اخلاق نبوی است.
🔹به گفته وی؛ اختلاف و درگیری ما برای پیامبر ناراحت کننده است چرا که ایشان هرگز اختلاف امت خود را نمی‌خواهد.
🔹مولوی عبداللهی با ذکر این نکته که خواسته قرآن و اسلام این است که اختلافات را کنار بگذاریم چراکه ما امت واحده هستیم افزود: قرآن قبل از امر به وحدت، امر به تقوا می‌کند زیرا کسی برای اسلام و مسلمین دل می‌سوزاند که با تقوا و خداترس باشد.
🔹وی اظهار کرد: در شهرستان مرزی درمیان فضای همدلی و تقریبی وجود دارد و از این پس هم تقویت خواهد شد.
🔹امام جمعه اهل سنت اسدیه با تشکر از حضور مستمر استاندار خراسان جنوبی در شهرستان مرزی درمیان گفت: خواسته چندین ساله مردم شهرستان از جمله موضوع مصلی شهر اسدیه با دستور ویژه استاندار و تلاش فرماندار شهرستان محقق شده‌ که دعای خیر مردم بدرقه راهتان است.
🔹وی ادامه داد: موضوع مصلی شهر اسدیه ۳۰ سال بلاتکلیف بود که با دستور ویژه استاندار خراسان جنوبی و تلاش فرماندار درمیان محقق شد.
🔹مولوی عبداللهی گفت: خدمت کردن به مردم زمینه ساز وحدت و انسجام بوده از طرفی وحدت زمینه ساز امنیت است.
🔹وی وحدت و امنیت را لازم و ملزوم هم دانست و بیان کرد: از مسئولان می‌خواهیم که در حد مقدورات و امکانات کشور در خدمت رسانی به مردم کوتاهی نکنند چرا که مشکلات و گرفتاری‌ها با همت و تلاش مسئولان حل شدنی است

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور