🔹مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: آموزش حضوری مدارس استان در تمامی مقاطع تحصیلی از ساعت ۷:۳۰ صبح روز سه شنبه چهارم بهمن ماه آغاز می شود.
سید علیرضا موسوی نژاد با بیان این مطلب در جلسه مشترک ستاد مدیریت بحران و ستاد مدیریت مصرف انرژی استان، به از سرگیری مجدد آموزش حضوری در مدارس استان گفت و خاطرنشان کرد: طبق مصوبه ستاد مدیریت مصرف انرژی استان، فعالیت مدارس متوسطه اول و دوم از ابتدای هفته برای برگزاری امتحانات به صورت حضوری آغاز شده است.
🔹وی تصریح کرد: فعالیت آموزش حضوری مدارس ابتدایی، مهدکودک ها و مراکز پیش دبستانی نیز در سراسر استان از صبح سه شنبه چهارم بهمن ماه از سرگرفته می شود.
🔹مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه این بازگشایی ها به جهت همراهی خوب مردم در صرفه جویی در مصرف گاز خانگی حاصل شده، گفت: مدیران مدارس روز دوشنبه برای کنترل سیستم های گرمایشی و رفع نقص های احتمالی در مدارس حضور خواهند داشت و شرایط را برای بازگشایی مدارس در روز سه شنبه فراهم خواهند کرد.
🔹موسوی نژاد با اشاره به تعطیلی چند روزه مدارس و سرد بودن فضاهای آموزشی استان نیز اظهار داشت: سیستم های گرمایشی از دوشنبه شب برای گرم شدن مدارس روشن خواهند شد.
🔹وی با بیان اینکه برخی از مدارس استان مشعل دوگانه سوز دارند که اینها با سوخت جایگزین به فعالیت خود ادامه خواهند داد، متذکر شد: در مدارسی که مشعل ندارند، گاز توسط کارشناسان شرکت گاز مجدد وصل خواهد شد تا از صبح سه شنبه تمامی مدارس ابتدایی استان، پیش دبستانی ها و مهدکودک ها فعال شوند.
🔹مدیرکل اموزش و پرورش در خصوص ساعت شروع کلاس های درس نیز گفت: ساعت شروع مدارس برابر همان برنامه تدوین شده از سوی آموزش و پرورش یعنی ساعت ۷۰:۳۰ صبح خواهد بود و تغییری در ساعت حضور دانش آموزان در مدارس ایجاد نخواهد شد.
🔹موسوی نژاد از والدین خواست دانش آموزان را در ساعت مقرر به مدرسه برسانند تا در امر تحصیل آنها خللی ایجاد نشود.
🔹وی در خصوص مراکز شبانه روزی هم با بیان اینکه این مراکز در سطح استان فقط در مقاطع متوسطه است، تصریح کرد: طبق توافق با شرکت گاز، گاز این مراکز خوابگاهی نیز از جمعه وصل و سیستم گرمایشی آنها روشن خواهد شد تا دانش آموزان از صبح شنبه در کلاس های درس حضور داشته باشند.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور