فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌‌جنوبی، تسهیلگری را از وظایف بسیج دانست و گفت: رسانه‌ها باید تلاش کنند تا در عرصه جهاد تببین، واقعیت‌ها منتشر شود تا جوانان به درک درستی برسند که آنچه دشمن می‌گوید صحیح نیست.

، سردار محمدرضا مهدوی  در دیدار اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه استان اظهار داشت: از ابتدای انقلاب تاکنون همچنان باب شهادت در عرصه بسیج باز است و این روزها مشاهده می‌کنیم کشور ما هرروز یک شهید را بر دستان خود بدرقه می‌کند.

وی افزود: حرکت امام(ره) در سال ۵۸ با تشکیل سازمان مردمی بسیج مستضعفان نشان از آینده‌نگری و بینش بلند ایشان است که با گذشت زمان باز هم نقش بسیج، محوریت بسیج و حرکت و تفکر بسیج پررنگ تر شده و هرکجا استفاده شده بسیاری از مشکلات را حل کرده و در تمام عرصه‌ها راهگشا بوده است.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌‌جنوبی با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم با تفکر بسیجی وظایف را به نحو مطلوب انجام دهیم بیان کرد: اخلاص، بصیرت و اقدام به موقع ۳ شاخصه بسیج است.

مهدوی تصریح کرد: اگر تفکر بسیج اشاعه پیدا کند، بسیاری از مشکلات کنار گذاشته می‌شوند و راز این اقدام مهم اخلاص در کار است.

وی یکی از حوزه‌های فعالیت بسیج را عرصه نظامی و امنیتی عنوان کرد و خاطرنشان کرد: امروز با افتخار اعلام می‌کنیم در بحث دفاع مقدس نیز بسیج از تأثیرگذارترین حوزه‌ها است که سند این مهم شهدایی هستند که تقدیم انقلاب شدند.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌‌جنوبی تسهیلگری را از وظایف بسیج دانست و یادآور شد: از ظرفیت‌های بسیج برای اجرایی‌سازی طرح‌ها، حمایت و مطالبه‌گری می‌‌شود.

مهدوی خطاب به رسانه‌ها و تاکید بر بیان روشن اخبار اظهار داشت: لازم است در عرصه جهاد تببین، واقعیت‌ها منتشر شود تا جوانان به درک درستی برسند که آنچه دشمن می‌گوید درست نیست.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم از ظرفیت رسانه‌ها بیشتر استفاده کنیم یادآور شد: آمادگی داریم در عرصه‌های فرهنگی، هنری، رسانه‌ای، فیلمسازی، خوشنویسی و سایر هنرها همراهی لازم را با رسانه ها داشته باشیم.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌‌جنوبی با اشاره به اینکه امروز بسیاری از کشورهای اروپایی درخواست دارند، تجهیزات ایران اسلامی را داشته باشند افزود: خوشبختانه امروز دشمن نتوانسته در عرصه نظامی ایران ورود پیدا کند بنابراین تمام تلاش خود را برای نابودی نظام به کار بسته است.

مهدوی با اشاره به اینکه بسیج کار خود را در عرصه سازندگی، تولید، پزشکی، سلامت، بهداشت، سوادآموزی و حوزه‌های اقتصادی آغاز کرده است افزود: در این راستا در دورترین نقاط استان در حوزه شهرسازی و مسکن روستایی، لوله‌کشی روستایی و آبرسانی تیم‌های بسیج شبانه روز مشغول خدمت هستند.

وی با اشاره به اینکه تعداد زیادی از پزشکان بسیجی در کمک به روستاها بسیار فعال هستند بیان کرد: مهندسان، تکنسین‌ها و کارگران ساده در بدنه بسیج حضور دارند و شبانه روز در حال خدمت هستند.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌‌جنوبی با بیان اینکه این افراد افتخار بسیج هستند تصریح کرد: اینکه می‌گوییم در هر نقطه‌ای مشکلی پیش آید بسیج حل می‌کند به این دلیل است که در بدنه بسیج اخلاص وجود داشته و منیت‌ها کنار گذاشته می‌شود و همه ما هستند.

مهدوی با اشاره به اینکه بسیج با شناخت بحران‌های منطقه چون کم‌آبی و کمک به موقع در کالبد بسیج سازندگی از مهاجرت‌ها جلوگیری می‌کند یادآور شد: بسیج تلاش کرده حلقه‌های مختلف را به یکدیگر وصل کند و یکی از برنامه‌های بسیج ارتباط افراد علمی با دانش‌بنیان‌ها و بخش تولید است

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور