#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

استاندار خراسان جنوبی برای مبادله دانشجو بین خراسان جنوبی و کشور ارمنستان اعلام آمادگی کرد و گفت: دانشگاه‌های خراسان جنوبی در شمار دانشگاه‌های برتر کشور و دنیا است.

جواد قناعت، امروز سه شنبه ۱۷ خرداد در دیدار سفیر جمهوری ارمنستان در ایران، از قدمت و پیشینه دانشگاه های استان گفت و اظهار کرد: دانشگاه های متعدد خراسان جنوبی، با وجود رشته های مختلف فعال در زمینه های علوم پایه، پزشکی و مهندسی، فرصت خوبی برای حضور دانشجویان خارجی است.

وی با بیان اینکه دانشگاه های خراسان جنوبی در شمار دانشگاه های برتر کشور بوده و در بین دانشگاه های دنیا هم شاخص و به نام هستند، افزود: برای مبادله دانشجو بین استان خراسان جنوبی و کشور ارمنستان اعلام آمادگی کرد.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به ظرفیت‌های خراسان جنوبی در زمینه های کشاورزی، معدنی و صنعتی، از پتانسیل های گردشگری استان گفت و تصریح کرد: آثار باستانی و جاذبه های گردشگری بکر و کم نظیر خراسان جنوبی، فرصت خوبی برای گردشگران است.

قناعت از کویر به عنوان بهترین فرصت گردشگری استان یاد کرد و گفت: بیابان لوت در خراسان جنوبی به عنوان سومین اثر ارزشمند استان و اولین اثر طبیعی ایران در فهرست آثار جهانی به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه مرتفع‌ترین تپه‌های ماسه‌ای کشور در کویر لوت واقع شده، یادآور شد: فرصت استفاده از ظرفیت کویر در شهرهای طبس، بشرویه، سه قلعه و نهبندان خراسان جنوبی فراهم است.

به گفته وی؛ کویر سه قلعه واقع در شهرستان سرایان به عنوان پنجمین آسمان تاریک جهان، بهشت منجمان نام گرفته است.

سفیر جمهوری ارمنستان در ایران نیز در این دیدار از عزم مقامات این کشور برای گسترش روابط با ایران گفت و اظهار داشت: برای توسعه سطح روابط بین ارمنستان و استان خراسان جنوبی آمادگی داریم.

آرسن آواکیان، خواهر خواندگی یکی از استان های ارمنستان با خراسان جنوبی را پیشنهاد داد و تصریح کرد: این خواهر خواندگی می تواند به توسعه تعاملات تجاری، اقتصادی و فرهنگی بینجامد. وی از دعوت استاندار برای سفر به خراسان جنوبی، برگزاری نشست های مشترک هیئت های تجاری و رایزنی تجار و فعالان بخش خصوصی دو منطقه استقبال کرد.