?استاندار خراسان جنوبی گفت: عملیات اجرایی بزرگترین واحد فرآوری مس و طلای شرق کشور به زودی آغاز می شود.
دکتر قناعت با اعلام این خبر به تشریح نتایج دیدارش با مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خوارزمی پرداخت و تأکید کرد: این واحد فرآوری در خراسان جنوبی احداث می شود.
?وی با بیان اینکه واحد فرآوری کنستانتره مس و طلا از پروژه های زیرساختی استان است، تصریح کرد: این پروژه مهم و اساسی در تولید، اشتغال، ایجاد ارزش افزوده و فرآوری مواد معدنی استان نقش بسزایی خواهد داشت.
?استاندار با بیان اینکه در حال حاضر واحد فرآوری و کنستانتره مس و طلا نداریم، اظهار داشت: این پروژه از مهمترین و بزرگترین کارهایی است که در حوزه فرآوری در استان انجام خواهد شد.
?قناعت با ذکر این نکته که تفاهم نامه و قرارداد مربوط به اجرای این پروژه ظرف یکی دو هفته آینده منعقد می شود، اظهار امیدواری کرد: عملیات اجرایی واحد فرآوری کنستانتره مس و طلای شرق کشور در هفته دولت آغاز شود.
?به گفته وی؛ این پروژه توسط شرکت سرمایه گذاری خوارزمی با افق ۲۵ ساله در بهره برداری از واحد طلا و مس اجرا می شود.
?وی با اشاره به اینکه اجرای این پروژه برای بیش از هزار نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی به همراه دارد، گفت: شرکت سرمایه گذاری خوارزمی برای اجرای این پروژه بیش از ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار هزینه می کند.
?استاندار با تأکید بر اینکه در این جلسه درخصوص توسعه مجتمع طلای شادان نیز تصمیمات خوبی اتخاذ شد، گفت: به زودی شاهد افتتاح دو خط تولیدی جدید در واحد طلای شادان خواهیم بود.
?قناعت با ذکر این نکته که معدن از پیشران های اقتصادی استان است، توجه به توسعه زیرساخت های معدنی و ایجاد واحدهای فرآوری کانی های معدنی را از برنامه های اولویت دار استان برشمرد.
?شایان ذکر است: این دیدار با حضور عباس زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی برگزار شد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور