مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان جنوبی گفت: ۳۵۰ میلیون تومان کمک نقدی برای آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد در پانزدهمین جشن گلریزان بیرجند با همکاری مردم، خیرین و مسئولان استان جمع آوری شد.

علی هاشمی روز سه شنبه افزود: از این مبلغ ۵۰ میلیون تومان توسط استاندار برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد اهدا شد و مدیرکل کمیته امداد استان نیز برای پرداخت ۱۵۰ تومان تسهیلات قرض الحسنه به این زندانیان قول مساعد داد.
وی با بیان اینکه جشن گلریزان در بیرجند همزمان با شب ولادت امام حسن مجتبی (ع) برگزار شد، ادامه داد: این جشن تا پایان ماه رمضان در شهرستان های طبس، قاین، فردوس و نهبندان نیز برگزار می شود و در نهایت رقم جمع آوری شده برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد استان استفاده خواهد شد.
مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان جنوبی اظهار داشت: در حال حاضر ۱۷۵ نفر زندانی جرایم غیرعمد در زندان های استان برای آزادی و بازگشت به کانون خانواده خود منتظر کمک مردم و خیرین هستند.
وی مجموع بدهی این زندانیان را ۳۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از این تعداد زندانی ۱۲۷ نفر بدهکار مالی غیرکلاهبرداری، ۴۷ نفر بدهکار نفقه و مهریه و یک نفر مربوط به دیه است.
هاشمی یادآور شد: در جشن گلریزان سال گذشته در مرکز استان ۲۰۰ میلیون تومان توسط مردم و خیرین جمع آوری شد که منجر به آزادی ۱۳۵ زندانی جرایم غیرعمد با بدهی ۱۶ میلیارد تومان شد.
وی با بیان اینکه مردم و خیرین در جشن گلریزان شب گذشته سنگ تمام گذاشتند افزود: با اینکه مردم امسال کمک های زیادی به مناطق سیل زده کرده بودند اما با قلک های کوچک، رقم های پایین و بالا و در حد توان خود برای آزادی زندانیان استان کمک کردند.