مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از افتتاح دوازدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب خراسان جنوبی با حضور ۱۲۰ ناشر از سراسر کشور ۱۹ آذرماه جاری در بیرجند خبر داد.

ناصر نبی زاده صبح امروز ١١ آذرماه جاری در جلسه برنامه ریزی نمایشگاه بزرگ کتاب استان با اعلام این خبر بیان کرد: نمایشگاه بزرگ کتاب خراسان جنوبی ۱۹ آذرماه در بیرجند افتتاح و تا ۲۴ آذرماه جاری ادامه خواهد داشت.

وی بیان کرد: در این نمایشگاه ناشرین تخصصی و عمومی از کل کشور شرکت کرده و آخرین آثار خود در حوزه نشر را در معرض دید علاقمندان به کتاب و کتابخوانی قرار می دهند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود ۲۲ ناشر در خراسان جنوبی فعالیت می کنند، گفت: از حدود یک ماه قبل برای ناشرین، نمایندگی ها ی نشر و کتابفروشی های خراسان جنوبی جهت شرکت در این نمایشگاه مکاتبه شده است.

نبی زاده تعداد غرفه های نمایشگاه کتاب استان را ١١۶ غرفه عنوان کرد و گفت:در این نمایشگاه کتیی با موضاعات مختلف از قبیل پزشکی، حقوقی، دانشگاهی، کشاورزی، عمومی و مذهبی، کمک آموزشی و کودک و نوجوان و هنرو غیره عرضه خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: فروش کتاب در این نمایشگاه با ۳۰ درصد تخفیف صورت می گیرد که ۲۰ درصد با خرید بن کتاب و ۱۰ درصد هم تخفیف ناشرین خواهد بود.

ی از برپایی برنامه های جنبی مختلف در طول برگزاری نمایشگاه خبر داد و ادامه داد:در کنار کمیت کار نمایشگاه ما به کیفیت نیز توجه داشته‌ایم و در این راستا از فروش کتاب‌هایی که در دیگر نمایشگاه ها به فروش نرفته و یا در استان امکان دسترسی به آن وجود دارد ممانعت به عمل می‌ آید.