مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی از اختتامیه جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌های خراسان جنوبی همزمان با پنجشنبه ١٧ اسفندماه سالجاری خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛احمد محبی، با اعلام این خبر گفت:این جشنواره با هدف تولید آثار مطابق با شعار سال، کمک به افزایش کیفی آثار منتشر شده در رسانه‌های محلی، ایجاد فضای رقابتی در میان فعالان رسانه‌ای و تقدیر از روزنامه‌نگاران برتر استان، تمهید زمینه پویایی و نشاط مطبوعاتی و افزایش رقابت مؤثر و سازنده در تعالی و توسعه محتوایی مطبوعات استان برگزار می‌شود.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‎جنوبی اظهار کرد:این جشنواره در دو بخش حرفه‌ای و موضوعی برگزار می‌شود که در بخش حرفه‌ای آثار در قالب سرمقاله و یادداشت، عکس، تیتر، خبر و گزارش به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

 

محبی تصریح کرد:همچنین در بخش موضوعی آثار به شکل تولیدات تحلیلی مندرج در مطبوعات محلی با موضوع اقتصاد مقاومتی و تولیدـ اشتغال، نماز، قرآن و عترت می باشد.

 

وی بیان کرد:تمام روزنامه‌نگاران شاغل و آزاد خراسان‌جنوبی که در مطبوعات محلی، نمایندگی خبرگزاری‌ها، پایگاه‌های اطلاع‌رسانی محلی و نمایندگی نشریات سراسری که در استان فعالیت می کنند و عضویت خود را در سایت خانه مطبوعات به ثبت رسانده اند، در این جشنواره در مهلت قانونی آثار خود را به دبیرخانه ارسال کردند.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی افزود:به نفرات اول در هر رشته در بخش حرفه‌ای تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ ۸ میلیون ریال و به نفرات دوم هر رشته در بخش حرفه‌ای لوح تقدیر و مبلغ ۵ میلیون ریال در مراسم اختتامیه اهداء خواهد شد.

 

محبی یادآور شد:به نفرت سوم هر رشته در بخش حرفه‌ای لوح تقدیر و مبلغ سه میلیون ریال و به نفر برتر دو موضوع بخش موضوعی تندیس جشنواره لوح تقدیر و مبلغ ۴ میلیون ریال اهداء خواهد شد.