فرماندار درمیان گفت: ۱۱۹ طرح عمرانی با اعتبار ۵۵ میلیارد و ۳۸۳ میلیون تومان در این شهرستان آماده افتتاح است که دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

محمد بشیری زاده روز سه شنبه  گفت  از این تعداد ۱۰۵ طرح روستایی و ۱۴ طرح شهری است که با افتتاح آنها برای ۳۱ نفر اشتغال ایجاد می شود.
وی بیان کرد: ۱۷ هزار و ۴۹۰ نفر در چهار شهر و ۷۷ روستای شهرستان درمیان از مزایای افتتاح این تعداد طرح عمرانی و زیربنایی برخوردار می شوند.
فرماندار درمیان افتتاح عملیات گازرسانی به ۲۱ روستای شهرستان با اعتبار ۲۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان، باند دوم جاده اسدیه – بیرجند با اعتبار ۱۴ میلیارد و ۱۲۴ میلیون تومان، افتتاح ۲ طرح آبخیزداری با اعتبار یک میلیارد تومان، مرمت قنوات و اجرای سامانه نوین آبیاری با اعتبار ۶۰۰ میلیون تومان و توسعه و ایجاد شبکه های برق با اعتبار بیش از یک میلیارد تومان را از مهمترین طرح های افتتاحی شهرستان در دهه فجر ذکر کرد.
بشیری زاده ادامه داد: همچنین در دهه فجر پنج طرح اشتغال به نمایندگی از ۷۷ طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری شهرستان با پرداخت سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات به بهره برداری می رسد.
شهرستان درمیان با وسعت پنج هزار و ۷۹۷ کیلومتر مربع از شمال به شهرستان قاینات از جنوب به شهرستان سربیشه و از غرب به شهرستان بیرجند و شرق به طول ۷۰ کیلومتر با افغانستان مرز مشترک دارد.
شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در ۱۰۵ کیلومتری شرق بیرجند است.