وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بودن بین مردم برای ما مهمترین فرصت است و از کمبودها و نیازها گفته می شود.

سید حسن قاضی زاده هاشمی روز یکشنبه در جمع مردم روستای رقه بشرویه و دست اندرکاران بنیاد خیریه نورآوران سلامت که در این شهرستان مستقر شده اند افزود: امید است حضور کاروان نورآوران سلامت در این منطقه پر خیر و برکت بوده و اسباب رضایت مردم را فراهم کنند.
وی بیان کرد: از اینکه در این مدت میزبان تیم بنیاد خیریه نورآوران سلامت بودید، قدردانی می کنم و از اعضای تیم و پزشکان این طرح هم تشکر می کنم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بنیاد خیریه نورآوران سلامت با همکاری پزشکان چشم پزشک و دندانپزشک بدون حقوق و هزینه رفت و برگشت برای خدمت به مردم به مناطق مختلف می روند.
وی افزود: این مجموعه سالهای زیادی است که راه اندازی شده و ربطی به دولت ندارد اما من اکنون دولتی شده ام که امید است به برکت این روز عزیز پزشکان عضو بتوانند به نیات انسان دوستانه خود دست پیدا کنند.
قاضی زاده هاشمی اظهار داشت: اقدامات زیادی در حوزه سلامت کشور انجام شده و نسیمی هم به منطقه خراسان جنوبی وزیده است که کامل نیست اما بی اثر هم نبوده است.
وی گفت: از کمبود امکانات این منطقه گفته شد و به شهرستان بشرویه توجه می شود ولی جمعیت سرزمین وسیع ایران با ۸۳ میلیون نفر همه جا این نیازها احساس می شود در عین حال امکانات، اعتبارات و منابع محدود است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: این موضوع مانند پدر خانواده ای می مانند که بچه ها هر کدام از وی انتظاری دارند لذا اولویت بندی کرده و نیازهای اصلی را تامین می کند.
وی تصریح کرد: اکنون مهمترین کاری که باید انجام بدهیم تکمیل و تجهیز بیمارستان بشرویه است که هرچه زودتر راه اندازی شود بخشی از مشکلات حل و فصل خواهد شد و در راس تلاش های همه ما، نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان هستند که بابت انتخاب وی به شما تبریک می گوییم.
قاضی زاده هاشمی گفت: مشکلات این منطقه آنقدر زیاد نیست که برای آن شعر سروده شود و اینکه نماینده مجلس انسان پیگیری هستند خود بزرگترین سرمایه اصلی شماست.
وی افزود: از زمان حضور کاروان نورآوران سلامت در بشرویه بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ ویزیت انجام شده و این بهانه ای است که دوستان به مناطق مختلف رفته و بین مردم باشند و مشکلات آنها را درک کنند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز (چهارم آذر) در هشتمین سفرش به خراسان جنوبی برای حضور در جمع کاروان خیریه نورآوران سلامت و انجام اعمال جراحی چشم تعدادی از ساکنان مناطق روستایی و محروم این استان به شهرستان بشرویه سفر کرد.
بنیاد خیریه نورآوران سلامت در سومین سفر خود به خراسان جنوبی از هفتم مهرماه امسال در روستای رقه شهرستان بشرویه مستقر شد و در این مدت سه هزار و ۶۲۳ ویزیت رایگان چشم در شهرستان های بشرویه و طبس این استان انجام شده است.
قاضی زاده هاشمی شهریور امسال در هفتمین سفر خود به خراسان جنوبی ۱۵ طرح بهداشتی، درمانی و آموزشی را در این استان افتتاح کرد.
استان مرزی خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد.