نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند در پیامی اظهار داشت: درگذشت مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی که در مسیر خدمت و انجام وظیفه به وقوع پیوست، موجب تاثر و تالم فراوان شد.

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در این پیام تسلیت افزود: دریافت خبر تلخ و دلخراش حادثه رانندگی و درگذشت جناب آقای دکتر سید تقی نوربخش مدیرعامل فقید سازمان تامین اجتماعی کشور که در مسیر خدمت و انجام وظیفه به وقوع پیوست موجب تاثر و تالم فراوان شد.
وی بیان کرد: اینجانب درگذشت مرحوم دکتر سید محمدتقی نوربخش را که از خانواده معظم شهدا است به خانواده ایشان و همچنین مردم قدرشناس شهرستان های بیرجند و قاین تسلیت عرض می کنم و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات و رحمت واسعه و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت دارم.
 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه جمعی از مسئولان این وزارتخانه روز پنجشنبه (۲۴ آبان) سفر کاری به استان گلستان داشت که خودرو همراهان وی در حومه گرگان بر اثر برخورد با تریلی صدمه دید.
بر اثر این حادثه سید تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و عبدالرحمن تاج الدین معاون وی به شدت مصدوم شدند و پس از انتقال به بیمارستان جان باختند.
پیکر مرحوم نوربخش عصر دیروز (جمعه) با حضور جمعی از مسئولان کشوری، استانی و قشرهای مختلف مردم در صحن دارالرحمه حرم حضرت عبدالعظیم (ع) در شهرری به خاک سپرده شد.
دکتر سید تقی نوربخش متولد خراسان جنوبی است و از سال ۱۳۹۲ مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی شد.
وی فوق تخصص جراحی ارتوپدی و در سال های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۰ قائم مقام سازمان تامین اجتماعی و سال های ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۴ قائم مقام سازمان نظام پزشکی بود.