ناصر نبی زاده در دیدار با فرماندار بیرجند و نماینده سپاه ناحیه بیرجند به منظور بررسی راهکاری برای حل مشکلات سینما فردوسی بیرجند گفت: استان خراسان جنوبی دارای پتانسیل های بالقوه بسیار خوب فرهنگی و هنری است که امیدواریم بتوانیم با تعامل و مشارکت برنامه‌هایی متنوع و ماندگاری را به صورت مشترک انجام دهیم. 
وی افزود: سینما باید با امکانات روز خدمات فرهنگی را به مردم ارائه کند و بازسازی و حل مشکلات سینما فردوسی را که یکی از دو سینمای موجود در مرکز خراسان جنوبی بوده، یک ضرورت است. 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی تصریح کرد: آمادگی داریم با یک بررسی کارشناسی و پیگیری لازم با معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بازسازی این سینما را در دستور کار قرار دهیم.
فرماندار بیرجند نیز در این دیدار تعامل بین حوزه فرهنگی سپاه و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان را ضروری دانست و گفت: کارهای خوبی در زمینه‌های فرهنگی و هنری می‌توان انجام داد.
علی ناصری اظهار داشت: مطمئن هستم با هم افزایی و هماهنگی بین بخشی بین همه دستگاه های فرهنگی استان و با برنامه‌ریزی و وجود کارهای زیربنایی می توان مشکلات و معضلات فرهنگی و هنری که در جامعه بعضا وجود دارد را از بین ببریم.
در این دیدار پس از بحث و گفت و گو مقرر شد سپاه ناحیه بیرجند مراحل بازسازی سینما را پس از تایید استعلامات مربوطه در گردش کار قرار دهد.